CZYM JEST SENSOPLASTYKA?

terapia dla dzieci

Jest to plastyka z wykorzystaniem wszystkich zmysłów. Plastyka sensoryczna dla wszystkich dzieci od 0-100 lat. Sekret tkwi w tym, że wszystkie składniki wykorzystane w zabawie, są spożywcze nie używamy nic toksycznego. Wszystko co stworzymy możemy zjeść, powąchać, dotknąć itd.

Każde spotkanie skupia się wokół innego produktu, za każdym razem będzie na Was czekać coś nowego, zaskakującego. Może być to ryżolina, ciecz nieniutonowska, kolorowe nitki makaronu, masa plastyczna etc. A wszystko jest kolorowe, zabarwione barwnikami spożywczymi. Jest to szalenie ważne dla rozwijającego się w pierwszych latach życia mózgu. Konkretnie – wielozmysłowa stymulacja intensywnie wspomaga tworzenie powiązań między neuronami w mózgu. Wiadomo, że im więcej takich połączeń wytworzy się w dzieciństwie, tym sprawniej, szybciej i bardziej wydajny będzie młody człowiek, a później dorosły człowiek.

Dzięki kolorowej stymulacji wpływamy na wiele aspektów rozwoju dzieci:

  • wspieramy rozwój dzieci.
  • wspomagamy budowanie ich świadomości ciała i przestrzeni.
  • dbamy o usprawnienie ruchowe.
  • wpływamy na rozwój mowy (ośrodki w mózgu odpowiedzialne za mowę są usytuowane blisko ośrodków odpowiadających za mała motorykę-czyli pracę dłoni).
  • poprzez wspólne działania pogłębiamy nasz kontakt emocjonalny z dziećmi – budujemy w ten sposób ich poczucie bezpieczeństwa.
  • wspieramy rozwój poznawczy – opisujemy elementy świata, pokazujemy proces przemian substancji oraz związki przyczynowo - skutkowe.

Plastyka sensoryczna to mnogość faktur, tekstur oraz cała paleta ekologicznych barw. Dzięki wprowadzeniu działań Sensoplastyki w pracy z dziećmi wpływamy na ich rozwój, kreatywność oraz twórczego myślenia a także poszerzamy zakres ich słownictwa.